На головну
До першої Афіша Біографія Творчість Галерея Контакти "Пiсенний зорепад"

"Пісня - світ мій, моя доля,
Не моя - то божа воля,
Що живе в душі вона
І бринить, немов струна.
В пісні я живу, кохаю,
Я співаю, я співаю."

Це рядки з пісні "Я співаю", які є девізом життя і творчості відомої української співачки, автора-виконавиці, лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів, Міжнародного Академічного рейтингу популярності та якості "Золота фортуна" Ірини Балабай.

Саме у піснях Ірина Балабай намагається передати любов до рідного дому і краю, до України.

Приваблива усміхнена жінка, з волошковими очима і світлим волоссям, що м'якою хвилею спадає на тендітні плечі. Людська її доброзичливість, здається, підсилює зовнішню привабливість. "Співуча" - так сьогодні хочеться сказати і про долю Ірини Балабай, і про її вдачу.

Про свою професію співачка мріяла з дитинства. Ірина народилася в м. Мерефа на Харківщині, в сім'ї художника Михайла Григоровича Радіонова. Закінчила музичну школу по класу фортепіано, Харківське училище культури та Харківський державний інститут культури.

Творчу кар'єру Ірина Балабай починала як поп і рок виконавиця в училищі культури, а потім солісткою ВІА в одному з палаців культури. З 1986 року почалася професійна робота співачки у Харківському естрадно-концертному об'єднанні, де Ірина була солісткою гурту "Прем'єра", з яким багато гастролювала по Югославії, Криму, Росії, Україні. А з 1995 року Ірина Балабай розпочала сольну кар'єру.

Нині Ірина Балабай - відома і популярна українська естрадна виконавиця, солістка творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України" (м. Київ), голова творчої спілки АДЕМ України у Харківській області. Вона є однією з провідних майстрів виконання української сучасної пісні, володаркою унікального, неповторного за тембром голосу. Ірина Балабай творчо обдарована особистість на українській естраді, вона гармонійно поєднує свою виконавську майстерність з поетичною і композиторською діяльністю. Більшість пісень Ірини Балабай написані на її власні слова і музику. Окрім цього співачка співпрацювала з композиторами Юрієм Гусєвим та Ігором Гайденком. Останнім часом співпрацює з композитором-аранжувальником Ігором Баланом, поетами-піснярами Миколою Сингаївським, Степаном Галябардою, Зоєю Кучерявою.

Ірина Балабай має значний творчий доробок, у ньому чотири сольні альбоми:

  • "Свята моєї родини", виданий компанією "Sich Records", м. Харків, 1999 р.
  • "Слобожанське місто", приурочений 10-річчю незалежності України, виданий компанією "Rostok - Records", м. Київ, 2001 р.
  • "Пісенне золото", виданий компанією "Rostok - Records", м. Київ, 2002 р.
  • "Зіронька", виданий компанією "Rostok-Rekords", м. Київ, 2005 р.

На вітчизняній естраді творчий доробок Ірини Балабай займає досить чільне місце. Це не лише відродження нашої пісенної класики, а й цілком оригінальні авторські роботи.

Дебютний пісенний альбом співачки Ірини Балабай "Свята моєї родини", який вийшов у світ в 1999 році, відразу привернув увагу шанувальників мелодійної естрадної пісні. До нього увійшло 15 різних за стилем, жанрами та манерою виконання пісень. Кожна композиція присвячена окремій події, а пісні можуть звучати не лише зі сцени, а і у родинному колі. Ці пісні зігрівають родинним теплом серця слухачів.

Співачка дуже любить своє рідне місто Харків, де вона живе і натхненно творить, співає. Саме рідному місту Ірина Балабай присвячує свій другий компакт-диск "Слобожанське місто" і приурочила його 10-й річниці Незалежності України. До речі, пісня з такою ж назвою одна із улюблених серед шанувальників. Харків'яни полюбили цю пісню і при перших акордах співають разом з Іриною. "В такі хвилі я відчуваю єдність з земляками, значить, мої слова знаходять відгук у їхніх серцях" - говорить співачка.

Співачка дуже любить своє рідне місто Харків, де вона живе і натхненно творить, співає. Саме рідному місту Ірина Балабай присвячує свій другий компакт-диск "Слобожанське місто" і приурочила його 10-й річниці Незалежності України. До речі, пісня з такою ж назвою одна із улюблених серед шанувальників.

Взагалі Ірина Балабай полюбляе виступати на великих майданах, де збирається дуже багато публіки, настрій якої вона вдало відчуває, вони розуміють один одного.

Співачка бере активну участь у суспільно-політичному і культурному житті регіону, країни. Вона постійно виступає з благодійними концертами для дітей-сиріт та дітей пільгового контингенту, ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, тощо. Ірина любить дітей, а тому часта гостя у дитячих будинках та інтернатах.

Артистка неодноразово відзначена численними почесними грамотами, дипломами, подяками.

У березні 2002 року Ірина Балабай стала лауреатом Міжнародного Академічного конкурсу популярності "Золота фортуна". Вона була відзначена Почесним лауреатським Дипломом за багаторічну плідну творчу працю, благодійну концертну діяльність, випуск сольного альбому "Слобожанське місто", присвяченого 10-й річниці Незалежності України.

В липні 2002 року вийшов у світ третій пісенний альбом Ірини Балабай "Пісенне золото" - пропаганда кращих взірців української та російської естрадної пісні минулих років ХХ століття. Цей альбом - ніби дотик материнських долонь, мамина світла усмішка, ніби тепло її щирого серця зігріває, надихає, повертає в незабутні роки найпрекраснішого періоду життя. Всі ці пісні знаємо напам'ять з дитинства. І всі вони водночас звучать якось по-новому. Сучасно, небуденно, яскраво. Цей диск - то незрадлива пам'ять серця, світла музика кохання, то ніби місток "скрізь роки і печалі".

Восени 2005 року аудіо-компанія "Росток-рекордз" випустила четвертий сольний альбом співачки, компакт-диск "Зіронька". У ньому 10 авторських пісень та пісні на тексти Миколи Сингаївського та Степана Галябарди. Назву компакт-диск отримав по заголовній пісні альбому. У передмові до компакт-диску Ірина Балабай пише:

"Любі друзі! Нехай усі зірки на небі дарують вам своє тепло, а коли Вам пощастить побачити зорепад, загадайте своє найпотаємніше бажання, а я хочу Вам усім подарувати свої нові пісні."

Ірина Балабай завжди знаходиться у творчому пошуку, від ліричної і традиційної музики вона переходить до більш сучасної популярної музики. Також співачка змінює свій імідж.

Ірину Балабай поєднує багаторічна співпраця з українським радіо. Пісні у її виконанні часто звучать в ефірі, і неодноразово перемагали у пісенних змаганнях радіофестивалю "Пісня року", хітпараду "Доміно", програми "Прем?єра пісні" - вони відзначені дипломами Національної радіокомпанії України.

Як у краплині дощу може відбитися увесь навколишній світ, так і у піснях Ірини Балабай відбивається вся життєва філософія.

А яка ж співачка поза сценою? Вона - велика оптимістка, дуже любить життя, порядна, весела, життєрадісна людина. Чесність і порядність перш за все цінує в людях, а тому навколо неї справжні добрі друзі. За знаком зодіаку - Овен. Найулюбленіша пора року - весна, мабуть тому, що сама народилася у день весняного рівнодення - 21 березня. А ще Ірина дуже любить природу, більш за все море, власне кажучи, Крим з його неповторною красою. Мабуть, не випадково у репертуарі співачки присутня морська тематика, це пісні "Кримські зорі", "Курортний роман", "Календарь", "Возвращайтесь моряки", "На побывку едет молодой моряк". Свій вільний час Ірина приділяє сім'ї - чоловікові Олександру та донечці Ані, і навіть коли відпочиває, пише нові пісні та вірші.

Ірина Балабай Заснувала театр пісні та концертну програму "Пісенний зорепад" з метою популяризації української естрадної пісні та вітчизняних естрадних виконавців. (Дивіться у розділі Контакти)

Щаслива вона людина - Ірина Балабай, говорять про неї її пісні і щастя у неї особливого гатунку - те, що завжди при собі. Осяває її життя світло рідних очей, тепло дружнього кола, а всі проблеми і труднощі бліднуть перед радісним усвідомленням того, що її покликання - пісня і вона співає.

"Я співаю й дуже вірю, що здійсняться мої мрії". Із далеких часів це приходить до нас - піснею закликати власну долю, щастя і добро.